Bezidejna Zvezda poražena u Kazahstanu: Bivši štoper Partizana presudio srpskom šampionu!

0

Na otvaranju superligaške sezone protiv Vojvodine Crvena zvezda je imala igru, ali je rezultat izostao (0:0). Pet dana kasnije, niti rezultata, niti igre.

Crveno-bijeli se vraćaju iz Kazahstana poraženi, pošto je Kairat stekao prednost pred revanš 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona – 2:1.

Prije šest godina tim iz Almatija bio je nagazna mina u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Sada bitka još nije gotova, ali moraće četa Dejan Stankovića za nedelju dana u Beogradu da odigra mnogo, mnogo bolje nego ove srijede na dalekom gostovanju. Posebno u odnosu na ono što je viđeno u prvom poluvremenu.

Pobjeda s dva gola razlike potrebna je crveno-bijelima za prolaz u narednu rundu.

Možda ih je dug put poremetio, možda nesanica zbog petosatne razlike u vremenskoj zoni, ali igrači srpskog šampiona veći dio meča delovali su bezidejno, sporo i neuigrano, posebno u odbrani. Oslikava se to i u činjenici da je strelac za crveno-bijele bio Hrvat Dino Mikanović, nekadašnji desni bek splitskog Hajduka, koji je zakucao loptu u svoju mrežu posle centaršuta Milana Gajića.

Bilo je to u 57. minutu, čime je anulirano vođstvo domaćina iz 24. kada je Hose Kante ostao potpuno sam na centaršut iz kornera. Djelovalo je u tim trenucima da bi Zvezda mogla i do preokreta, bio je to period dobre igre srpskog šampiona, ali je uslijedio nokaut. Nesporazum posle kornera za Kairat i zakašnjela reakcija na ofsajd zamku, koju je iskoristio doskorašnji igrač Partizana, Maki Banjak, za lijepu prednost svog tima pred put u Beograd.

Sada je ekspedicija Kazahstanskog tima ta koju čeka naporan put, a crveno-bijeli će u subotu protiv Mladosti na svom stadionu probati da uhvate ritam posle slabog starta sezone i pronađu izlaz na pobjednički put.