Bez pobjednika u rukometnom vječitom derbiju

0

Jedna utakmica bila je na programu u nedelju u okviru 16. kola srpskog šampionata za rukometaše, a u hali „Šumice“ mogli smo da gledamo beogradski „vječiti derbi“. Crvena zvezda je ugostila vicešampiona Partizan, favoriza na ovom duelu, ali je posle dva poluvremena rezultat ostao neriješen – 31:31 (16:15 za Partizan na poluvremenu).

Partizan je tako na četvrtom mjestu sa 22 boda, a ovo je bio drugi duel u nizu u kojem crno-bijeli nisu stigli do trijumfa jer ih je u prošlom kolu savladala Vojvodina. Sa druge strane, Zvezda je na tek 15 osvojenih bodova u tekućoj sezoni.

Partizan ima više za čime da žali, budući da je na dva minuta do kraja vodio sa 31:29. Međutim, crveno-bijeli su uspjeli da izjenače pogocima Andrejevića i Bujišića. Na kraju je Popović iz deveterca imao priliku da Partizanu donese pobjedu, ali je njegov šut odbranio odlični golman Kovačević.

Na kraju je najefikasniji u Partizanu bio Uroš Kojadinović sa 10 golova, a Veljko Popović dao je šest, dok je Kovačević dodao pet.

U Zvezdi je Mihajlo Šljukić dao šest golova, Miloš Bujišić pet, a Andrejević i Šmigić dodali su četiri.

U narednoj rundi Partizan igra kod kuće protiv Radničkog, a Zvezda će u gostima igrati protiv Uba.