Predsjednik Skupštine Aleksa Bečić pozvao je građane Crne Gore da s ljubavlju i poštovanjem dočekaju Mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija i njegovo ustoličenje u „najljepšoj Prijestonici na svijetu i kući svih mitropolita“
„Bez provikacija i tenzija, budimo mudri i razumni, širimo ljubav, mir i zajedništvo“, napisao je Bečić na svom Tviter nalogu.
Pozivam sve građane Crne Gore da s ljubavlju i poštovanjem dočekaju Mitropolita crnogorsko-primorskog i njegovo ustoličenje u najljepšoj Prijestonici na svijetu i kući svih mitropolita. 1/2 pic.twitter.com/twjr8bdatM
— Aleksa Bečić (@BecicAleksa) August 11, 2021
Prema njegovim riječima, ovo je zajednička kuća nas, naših predaka i naših potomaka, te zbog toga „čuvajmo državno dostojanstvo, našu Prijestonicu i vjerske slobode“
