Barsa treći meč zaredom bez gola protiv Rajo Valjekana

0

Fudbaleri Barselone i Rajo Valjekana remizirali su bez golova na stadionu „Kamp Nou“ u prvom kolu LaLige.

Katalonski klub treći put uzastopno nije uspio da savlada istog rivala, a što je još impozantnije, Stole Dimitrievski na trećem vezanom meču je sačuvao svoju mrežu protiv Barse.

Reprezentativac Sjeverne Makedonije je i ove večeri pravio bravure na golu i bio najbolji akter susreta.

U zavšnici je Rajo Valjekano čak mogao do potpune senzacije i trijumfa, ali je gol Radamela Falkaoa u nadoknadi poništen zbog ofsajda.

Igrali su u večernjem terminu još Viljareal i Real Valjadolid, a polufinalista Lige šampiona je sa tri gola 3:0 (0:0) čestitao ljubičasto-bijelima povratak u Primeru.

U prvom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja, već je jedinu pravu šansu imao i promašio Nikolas Džekson za goste. No, već poslije pet minuta igre u nastavku je dobio istu šansu i iskoristio je na asistenciju Jeremija Pinoa. Bio je to njegov prvijenac za „žutu podmornicu“, a na isti način se predstavio navijačima i vezista Aleks Baena koji je u 81. minutu savladao Serhija Asenha. Isti igrač je i u 89. minutu bio strijelac, ovog puta na izuzetno lijep način, za potvrdu trijumfa.

Rezultati: Osasuna – Sevilja 2:1 (1:1) /Avila 9, Oros 74p – Mir 11/, Selta – Espanjol 2:2 (1:0) /Aspas 45+2, Pasijensa 63 – Ekspozito 72, Hoselu 90+8p/, Real Valjadolid – Viljareal 0:3 (0:0) /Džekson 49, Baena 81, 89/, Barselona – Rajo Valjekano 0:0; nedjelja od 17:30: Kadis – Real Sosijedad, od 19.30: Valensija – Đirona, od 22: Real Madrid – Almerija; ponedjeljak od 17.30: Atletik Bilbao – Majorka, od 19.30: Hetafe – Atletiko Madrid, od 21.30: Real Betis – Elče.