Bajern „preživio“ penal i prišao na bod Bajeru, „švabama“ derbi ekipa bez proljećnih bodova

0

Bajern je slavio u 19. kolu Bundeslige na gostovanju Augsburgu (3:2) i aktuelni prvak je prišao na samo bod od lidera Bajera, koji današnji program u Bundesligi završava utakmicom sa Menhengladbahom na „Baj areni“.

Augsburg ima za čim da žali, jer u 88. minutu Sven Mičel nije realizovao penal, kojim bi zagorčao završnicu Bavarcima, koji su vodili sa 3:1, sve dok Ermedin Demirović u nadoknadi nije pogodio sa penala.

Aleksandar Pavlović, 19-godišnji vezista je doveo Bavarce u vođstvo u 23. minutu a u nadoknadi poluvremena se upisao i Kanađanin Alfonso Dejvis.

Domaćin je smanjio pogotkom Ermedina Demirovića početkom nasatvka, da bi Hari Kejn u 58. minutu vratio dva gola prednosti. Do nadoknade i novog gola, ali sa penala internacionalca iz Bosne i Hercegovine, Demirovića.

U derbiju ekipa iz zone Lige šampina, ali bez boda u nastavku Bundeslige, prve proljećne je upisao Štutgart protiv Lajpciga – 5:2.

Het – trik je kompletirao napadač Deniz Undav, pa sada Lajpcig rizikuje gubitak četvrte pozicije od Dortmunda, koji sjutra kolo zatvara protiv Bohuma.

Undav je ove sezone kompletiaro treći het-trik.

Nakon Bajerna, Verder je ali na svom terenu dobio Frajburg sa 3:1, Hofenhajm je sa Hejdenhajmom remizirao (1:1), a identično je završena utakmica Volfsburga i Kelna.