Bajer se izvukao u Bakuu, petarda Liverpula, poker Rome

0

U prva tri meča osmine finala Lige Evrope, Karabag je bio tako blizu da priredi pravi šok Bajeru, Liverpul je očekivano slavio u Pragu, a Roma je bila ubjedljiva protiv Brajtona. Revanši su 14. marta, za sedam dana.

Karabag – Bajer Leverkuzen 2:2 (2:0)

Karabag je u meč ušao kao da svima na terenu život zavisi od ove utakmice. Iako nisu dominirali u posjedu, pokušaji su se samo nizali i u 26. minutu je na semaforu pisalo 1:0.

Žuninjo je poslao odličnu loptu u kazneni prostor, a Jasin Benzija je bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu.

A onda novi šok za goste u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Žuninjo je ovoga puta bio strijelac.

Florijan Virc je najavio da bi moglo da bude zanimljivo do kraja, da bi Bajer mogao i u ovom meču da „preživi“ i na kraju je tako bilo. Virc je bio strijelac za 2:1 u 70. minutu, a Patrik Šik je u drugom minutu nadoknade srušio nade Karabaga da bi baš on mogao da bude taj tim koji je ove sezone pobijedio Čabija Alonsa i njegove momke.

Pogodio je Šik za 2:2 i 35. utakmicu ove sezone u svim takmičenjima bez poraza!

Sparta Prag – Liverpul 1:5 (0:3)

Liverpul je krenuo sa napadima od samog početka i već u šestom minutu je to gostima donijelo penal.

Aleksis Mek Alister je bio siguran i precizan.

U 25. minutu Harvi Eliot je kreirao šansu, a Darvin Nunjez povisio na 2:0, da bi, uz novi gol Nunjeza, ovoga puta na asistenciju Mek Alistera, na odmor otišli sa tri gola prednosti.

Nunjezov gol je 1.000 gol Liverpula u svim takmičenjima od kada na klupi sjedi Jirgen Klop (476 mečeva).

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, spetljao se ispred svog gola Konor Bredli koji je u igru ušao na poluvremenu i nakon pokušaja Veljka Birmančevića postigao autogol.

U 51. minutu Virdžil van Dajk je ušao umesto povrijeđenog Ibrahime Konatea, a Eliot je dva minuta kasnije upisao drugu asstenciju na meču. Za 4:1 je pogodio Luis Dijaz.

Tresla se mreža domaćih i u 84. minutu, ali je gol Mohameda Salaha, koji je u igru ušao malo prije toga, poništen zbog ofsjada nakon VAR provere.

Ali, stigli su Redsi do tog petog gola. Dominik Soboslaj je bio strijelac u četvrtom minutu nadoknade.

Roma – Brajton 4:0 (2:0)

Roma je bila ubjedljiva na svom terenu protiv Brajtona i čini se već obezbijedila plasman u četvrtfinale i prije revanša.

Paulo Dibala je već u 13. minutu donio domaćinu prednost, a u finišu prvog dijela meča pogodio je i Romelu Lukaku.

Nadovezao se na ova dva gola Đanluka Manćini pogotkom u 64. minutu, a nepuna četiri minuta kasnije bilo je 4:0. U listu strijelaca se upisao i Brajan Kristante.