Na koncertu Parnog valjka i prijatelja posvećenom Akiju Rahimovskom, koji je na programu 26. marta u zagrebačkoj Areni pod naslovom “Dovoljno je reći… Aki”, pored ostalih, nastupiće Momčilo Bajagić Bajaga.

Kantautor je podsjetio da je Akija poznavao više od 30 godina, te da ga je njegova smrt veoma pogodila.

“Sjećam se kada je došao u grupu 220, koja je bila začetak Parnog valjka. Iskreno je volio to što radi. Kada smo bili klinci, bio je pravi roker, dobar drug. Dosta smo svirali zajedno. Prije tri-četiri godine nas je pozvao da vidimo njegovog sina, pa smo se šalili da li će biti pjevač. I onda je preminuo i svi smo bili pogođeni. Znali smo da je bolestan, ali se uvijek izvlačio”, kazao je Bajaga za Blic.

Pjevati na koncertu u Zagrebu, dodao je Bajaga, neće biti lako.

“Lijepo je i drago mi je što ćemo otpjevati, ali nikome nije lako u tim situacijama. Pjevao sam na komemoraciji Vladi Divljanu, u prvom redu je sjedjela porodica, djeca plaču… Čitao sam tekst, iako ga znam napamet, jer me nije držala koncentracija. Previše me je to pogodilo”, prisjetio se Bajaga.

Tagovi