Autsajder nadigrao crnogorske košarkašice

0

Košarkašice Crne Gore odigrale su danas treću utakmicu Igara malih zemalja u kojoj su poraženi od Kipra rezultatom 63:59 i tako dopustili protivniku da dođe do prvog trijumfa na turniru.

Bio je ovo prvi poraz “crvenih” na ovom turniru nakon dvije pobjede na startu protiv Luksemburga i Malte.

Kipar je ovaj meč dočekao nakon dva poraza od Luksemburga i Malte pa je očigledno da je Crna Gora na ovom susretu potcijenila na papiru slabijeg protivnika.

Bolje je protivnik otvorio utakmicu i već nakon prvih deset minuta došao do osam poena prednosti (20:12), da bi izabranice Jelene Škerović rezultatski egal vratile već na poluvremenu kada je na semaforu pisao rezultat 37:37.

Nakon izjednačene igre do kraja, Kipranke su očigledno bile motivisanije i došle do pobjede 63:59.

Ovaj poraz neće uticati na generalan plasman jer je Crna Gora nakon dvije startne pobjede obezbijedila prvo mjesto na ovom turniru.

Ovo je bila još jedna dobra priprema za crnogorsku reprezentaciju pred početak Evropskog prvenstva 15. juna u Izraelu i Sloveniji.