Arsenal pobijedio, Mornar prati ritam, Drezga slavila na Zlatici

0

Arsenal i Mornar su pobijedili, dok su Igalo i Kom upisali poraze u 28. kolu Amplitudo Druge crnogorske lige.

Lider iz Tivta je slavio kod kuće protiv Ibra 1:0 i 17. trijumfom zadržao čelnu poziciju na tabeli.

Jedini gol je postigao Jasmin Muhović u 88. minutu.

Mornar je u Radanovićima savladao Grbalj 2:1, pa i dalje ima bod manje od Arsenala.

Strijelci za tim iz Bara su bili Boško Guzina u 24. i Petar Sekulović u 68. minutu Pogodak za Grbalj je postigao Marko Ilić u 64.

Igalo je u Bijelom Polju poraženo od Jedinstva – 3:1. Domaćina su do pobjede vodili Danis Kolić u 21, Dražen Ajković u 68. iz jedanaesterca i Aldin Mušović u 90. minutu.

Seriju dobrih rezultata je nastavila Drezga, koja je na Zlatici savladala Kom 2:1 i zabilježila četvrti uzastopni trijumf.

Kom je poveo u 9. minutu preko Igučija Rijosukea, a preokret gostima su donijeli Lazar Rakočević i Andrija Krivokapić.

Pobjednika nije bilo i duelu Berana i Bokelja – 1:1.

Kotorani su vodili od 52. minuta (strijelac Vasilije Vučinić), a trijumfa ih je koštao autogol Rajka Đorđevića u samom finišu.

Arsenal na prvom mjestu ima 57 bodova, Mornar ima 56, Igalo je treće sa 48 i ima tri boda vše od Koma…

U 29. kolu, koje se igra 24. aprila, sastaju se: Berane – Jedinstvo, Bokelj – Grbalj, Mornar – Kom, Drezga – Arsenal, Ibar – Igalo.