U teškom periodu nalazi se Juventus, a očekuje se da ceh plati Masimilijano Alegri. Kada nema rezultata, uglavnom je trener taj koji se prvi mijenja, ali izgleda da u Torinu imaju neku novu filozofiju.

Uprkos tome što je ekipa na osmom mjestu Serije A sa tek 13 bodova iz devet kola i što posle četiri runde Lige šampiona ima samo tri boda, predsjednik kluba Andrea Anjeli stao je iza svog stratega. Barem u javnosti…

Uoči utakmice sa Makabijem iz Haife klub se oglasio porukom da podržava Alegrija. Po Anjelijevim riječima, ništa se nije promijenilo uprkos porazu u Izraelu 0:2 i očajnoj partiji Stare dame.

Ovo je jedno od najtežih večeri i perioda od kada sam predsjednik Juventusa. Preuzimam svoju odgovornost. Sramota me je i izvinjavam se zbog onoga što se desilo danas. Ljut sam, ali znam da se fudbal igra sa 11 igrača, gubite i pobjeđujete u grupi. Ne radi se o jednoj osobi. U ovakvoj situaciji problem se odnosi na cijelu grupu. Svi smo posramljeni i izvinjavamo se našim navijačima, jer znamo da ih je trenutno sramota da se šetaju ulicama„, svjestan je Anjeli veličine problema.

Pojedini italijanski mediji tvrde da Juventus ne želi da otpusti Alegrija zbog skupog obeštećenja u tom slučaju.

Ne, ne, potpuno pogrešna informacija”, tvrdi Anjeli i navodi:

Ne može biti trenerova krivica ako ekipa nikoga ne može da pobijedi. U Juventusu se odluke donose na kraju sezone. Uvijek sam se protivio da razmišljam o otkazu u toku sezone i još je tako. Imamo grupu od 80-90 ljudi koji rade zajedno i potrebno je da ponovo nađemo pozitivnu energiju koja će omogućiti timu da pokaže svoje kvalitete”.

Po riječima svog šefa, Alegri može biti bezbrižan, mada, biće veliko iznenađenje ukoliko narednih dana ne dođe do promjene na Juventusovoj klupi.

(mozzart sport)

Tagovi