Almerija iz penala u 90+6. minutu do boda

0

Fudbaleri Almerije i Kadisa remizirali su 1:1 u meču 26. kola La Lige.

Domaćin je u ovaj meč ušao u nizu od 11 mečeva u svim takmičenjima protiv Kadisa (5 remija, 6 poraza). Niz koji su nastavili.

Kadis je u prednost doveo Rođer Marti u 49. minutu. To je bio njegov prvi gol u dresu gostiju, odnosno prvi u ligi uopšte od prošle sezone za nekadašnjeg napadača Levante u čijem je dresu imao čak tri puta prebacivao 10 ligaških pogodaka.

Strijepio je domaćin sve do 96. minuta kada je Mamadu Mbaje napravio penal, a Gonsalo Melero bio precizan sa „bijele tačke“.

Ono što Almeriju treba više da brine od negativnog niza protiv Kadisa, jeste to što više ni kod kuće nisu sigurni. Poslije poraza u prošlom kolu od Viljareala sada su remizirali sa timom koji je trebalo da savladaju, što je mnogo za ekipu koja je četvrta na tabeli ukoliko bi se računale samo utakmice u kojima su bili domaćin, a ubjedljivo poslednji kao gosti (3 remija, 9 poraza).

Za Almeriju je svih 90 minuta odigrao srpski štoper Srđan Babić. Njegov tim je trenutno pretposlednji sa 26 bodova, koliko ima i Valensija koja je prva iznad crte. Kadis je na 28 bodova.

La Liga 26. kolo – petak: Valjadolid – Atletik Bilbao 1:3 (0:1) /Larin 74 – Martinez 30, Guruzueta 57, Vesga 78/, subota: Almerija – Kadis 1:1 (0:0) /Melero 90+6 – Marti 49/, 16.15: Rajo Valjekano – Đirona, 18.30: Espanjol – Selta Vigo, 21: Atletiko Madrid – Valensija, nedjelja: 14: Betis – Majorka, 16.15: Viljareal – Osasuna, 16.15: Real Sosijedad – Elče, 18.30: Hetafe – Sevilja, 21: Barselona – Real Madrid.