Agonija u Pioniru, poraz i od Cedevite: Grobari tjeraju Mutu

0

PARTIZAN – CEDEVITA 82:92
Partizan nije prekinuo crni niz. Cedevita je hali Pionir pobedila sa 92:82 u 11. kolu Jadranske lige i nanela crno-belima osmi poraz u poslednjih devet utakmica u svim takmičenjima.
Da stvar bude gora po Partizan, ne može se reći da je ekipa Mute Nikolića odigrala loše u najvećem delu utakmice je to čak i delovalo veoma korektno. Ali poslednja dva minuta Partizan je još jednom upao u crnu rupu, primio dve trojke zaredom i povratka nije bilo. Vil Čeri i Roko Leni Ukić su sa dva dalekometna hica odveli odveli goste na 85:76 na minut i po pre kraja.
Partizan je definitivno upao u letargiju, a veliko je pitanje da li u ovom trenutku trener Nikolić može da ga prodrma i na koji način, iako su neki, doduše, mali znaci napretka bili vidljivi.
Nije moglo bez frke u finišu ni ovaj put. Sa dve vezane trojke Cedevita je sredinom poslednje deonice otišla na 77:71, a na to se nadovezao i Čeri košem u finišu napada, pa je Partizanov brod polako krenuo da tone iako je Veličković ulaskom sa klupe doneo potrebnu dozu borbenosti i nove energije.
Partizan je odigrao sasvim pristojno u prvom poluvremenu. Uzevši u obzir povredu Vanje Marinkovića i činjenicu da kapiten Novica Veličković nije ulazio na parket, egal rezultat je bio sasvim dobra tačka iz koje su crno-beli mogli da pokušaju da naprave nešto više.
Odbrana je u tom periodu bila za nijansu bolja nego što je Partizan navikao navijače u dosadašnjem toku sezone, ali opet nisu uspeli u potpunosti da zaustave šut za tri poena kod gostujućih igrača. Pre svih, silne probleme Partizanu pravio je tandem iskusnih igrača Dru Nikols – Roko Leni Ukić.
Ono što je svakako bilo pozitivno po Partizan je veoma dobra uloga Nikole Tanaskovića na startu utakmice, vezao je pet poena, a i kasnije je u nekim trenucima pokazao da bi zaista mogao da konačno dobije mesto i ulogu u ekipi.
Cedevita je uglavnom imala po tri do četiri poena prednosti, a razbudio se posle par mečeva pauze Najdžel Vilijams Gos. Amerikanac je još jednom pokazao ozbiljno košarkaško znanje i pismenost.
To, međutim, nije bilo dovoljno da u finišu treće deonice spreči nalet Cedevite koja je zahvaljujući Džananu Musi povela sa 67:62 i, što je za nju bilo važnije, zadržala kontrolu nad mečom u svojim rukama.