ABA 2: Triler sa Širokim pripao Podgoričanima

0

Košarkaši Podgorice su u neizvjesnoj završnici savladali Široki Brijeg sa 78:77 i sa učinkom od dvije pobjede i porazom završili nastup na četvrtom turniru ABA 2 lige u Novom Sadu.

Crnogorski predstavnik je loše ušao meč, imao već u prvoj četvrtini 12 poena zaostatka. Radovićevi izabranici su u završnici prvog poluvremena uspjeli da vežu osam poena, zahvaljujući Danilu Brnoviću i smaje zaostatak na 35:38.

Mnogo bolje su Podgoričani igrali nakon odmora i prvi put poveli u 37. minutu, kada je Dajlen Kunc kompletirao mini seriju 5:0 za 48:47.

Uslijedila je prava rovovska borba, igra koš za koš. Martin Junaković je pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje na 29 sekundi prije kraja i stavio predstavnika Bosne i Hercegovine korak ispred košarkaša iz našeg glavnog grada (77:76).

Tada je Radović zatražio tajm-aut, nakon čega je loptu uzeo Kunc i pogodio iz ulaza, ispostaviće se za pobjedu, pošto Junaković u samom finišu nije uspio da pogodi sa iste pozicije sa koje je bio precizan samo par sekundi ranije.

Junak trijumfa Dajlen Kunc ubacio je rekord karijere sa 25 poena. Dvocifren je bio i Filip Anđušić sa 15 poena.

U poraženom timu su odskočili Zakari Natal sa 30 i Junaković sa 21 poenom.

Podgoričani su prethodno u Vojvodini savladali TFT sa 88:83 i pretrpjeli poraz od subotičkog Spartaka (68:90).

Drugi crnogorski predstavnik u ABA 2 ligi, Sutjeska, zavjesu na nastup u Novom Sadu spustiće u nedjelju od 12 časova utakmicom sa Pelisterom.