Holivudska glumica Džesika Bil vraća se na veliko platno poslije devet godina pauze, a priznaje da je jedva čekala pravi projekat koji će je ponovo privući filmskoj industriji.

Glumica je na ovogodišnjem Komik-Konu u San Dijegu promovisala akcioni film “Matchbox: The Movie”, zajedno sa kolegama Džonom SinomArturom KastromSemom Ričardsonom i Tejonom Paris.

“Povratak filmu nešto je čemu sam se zaista radovala. Moralo je da se poklopi pravo vrijeme i pravi projekat”, rekla je Džesika Bil.

Četrdesetčetvorogodišnja glumica istakla je da danas pažljivo bira angažmane zbog porodičnih obaveza. Sa suprugom Džastinom Timberlejkom ima dvojicu sinova, Silasa i Fineasa.

“Imam malu djecu i mnogo stvari utiče na takvu odluku. Oduševila me je glumačka ekipa, dopala mi se nostalgija koju ovaj film budi, a željela sam i da se vratim akcionim ostvarenjima. Sve se jednostavno poklopilo”, objasnila je.

“Matchbox: The Movie” zasnovan je na čuvenim autićima kompanije Matel, a prati grupu prijatelja iz djetinjstva čiji se životi potpuno mijenjaju kada se njihov nekadašnji vođa, tajni agent CIA-e Šon, vrati u rodni grad i uvuče ih u opasnu međunarodnu misiju spasavanja svijeta.

Šona tumači Džon Sina.

Bil kaže da ju je snimanje vratilo u djetinjstvo.

“Odmah se sjetite svojih igračaka. Kao djevojčica igrala sam se Matchbox autićima, GI Joe figurama, Barbikama… Imala sam mlađeg brata, pa smo dijelili igračke. Danas iste te autiće kupujem svojoj djeci. Nikada ne izlaze iz mode”, rekla je kroz osmijeh.

Film je režirao Sem Hargriv, poznat po hitu “Extraction”, dok scenario potpisuje Dejvid Kogešal.

“Matchbox: The Movie” biće dostupan na platformi Apple TV od 9. oktobra.

(CDM)

Tagovi