Vidovdan je naša golgota i uzdignuće, naš ponos i posrnuće, to je najvažniji znak srpskog nacionalnog neba, neba pod kojim branimo sebe, svoju vjeru jezik pismo i uzdignuće do praštanja, to je borba svakog pojedinca, svakog Srbina za svoju sadašnjost i za budućnost svoje porodice i potomaka, saopšteno je iz Ambasade Srbije u Crnoj Gori.

„Zato ćemo biti i za ovaj Vidovdan zajedno okupljeni u Beogradu da pobijedimo ljubavlju, hrabrošću i postojanosti naših patnji i mržnje onih koji Srbiju žele van Evrope, van demokratskog svijeta. Biće to dan, biće to Vidovdan, kada se vidi prosperitet i sloga naroda“, naveli su iz Ambasade Srbije, pa dodali:

„Na Vidovdan se sve vidi, i to je praznik i vjerski i istorijski, i to je praznik nepokorenosti – slobode“, zaključili su iz Ambasade Srbije.

Tagovi