Grupa mještana iz Gračanice i okolnih mjesta krenula je jutros organizovano automobilima u Beograd, kako bi u subotu prisustvovali skupu „Srbija jedna porodica”.
Oni su se jutros okupili ispred manastira Gračanica, odakle su krenuli put Kraljeva, gdje će prenoćiti, a u subotu će, kako su najavili, nastaviti put ka glavnom gradu kako bi na vrijeme stigli na zakazani skup.
Jedan od građana koji su krenuli u Beograd Miloš Ilić, kaže da žele da pruže podršku predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću i politici koju vodi.
„On je taj koji nas ujedinjuje, čini da budemo jedna srpska porodica koja ima budućnost, a budućnost za nas na Kosovu i Metohiji je od presudnog značaja za naš opstanak. Zato smo danas krenuli da podržimo politiku razvoja zemlje, jer kad je Srbija jaka ima više projekata i finansijske podrške i za nas Srbe sa Kosova i Metohije”, rekao je Ilić.
Skup „Srbija jedna porodica“ biće održan sjutra na platou ispred Doma Narodne skupštine, a na njemu će, kako je najavljeno, biti predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.
Građani će na skupu imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.
Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posjetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.
Na skup je pozvao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici.
Predsjednik je najavio da će građani koji u subotu dođu na plato ispred Skupštine dobiti papir na kojem će moći da od 15 tema zaokruže po pet najvažnijih koje bi željeli da država uradi.
Na listiću koji će građani dobiti ostavljen je i prostor da svako napiše ono što ga muči i da iznese svoje primjedbe.
(Tanjug)

Sloga je nasa najveca snaga i to se najbolje vidi po ovim ljudima koji su krenuli na put.
Svaka čast ljudima koji su spremni da pokažu koliko im znači Srbija!
Podrska nasoj Srbiji🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Velika podrska nasem narodu🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Srbi sa KiM krenuli da podrže predsednika Srbije jer su svesni koliko se bori za Srbiju i za KiM i svaki pedalj srpske zemlje. Kolone ljudi danas u Kraljevu, sutra u Beogradu, jedinstveno, složno, za bolju Srbiju!
Lepo je videti jedinstvo i zajedništvo ljudi koji dolaze iz različitih krajeva da pokažu slogu i podršku
Svaka čast na organizaciji i istrajnosti – dug put, ali važan cilj.
Svaka čast na organizaciji i istrajnosti – dug put, ali važan cilj
Ovakvi skupovi podsećaju koliko je zajedništvo bitno za očuvanje identiteta i povezanosti
Respekt za sve koji su krenuli na put da mirno i dostojanstveno izraze svoje stavove
Neka sve protekne u miru i dobrom raspoloženju, uz poruku zajedništva i solidarnosti.
Lepo je videti jedinstvo i zajedništvo kada je reč o nacionalnim interesima.
Slikajte sa kojim su tablicama krenuli…a i dokumenta ako vas ne mrzi slikajte.
Idioti!