Sve vrste goriva od ponoći su pojeftinile jedan do osam centi. Litar eurosupera 95 i 98 pojeftinio po jedan cent i košta 1,60 evra, odnosno 1,64 evra.

Cijena eurodizela niža je četiri centa i iznosi 1,67 evra. Cijena lož ulja niža je osam centi i iznosi 1,72 evra.

Iz Ministarstva su podsjetili da bi cijene eurosupera 95 i 98, bez smanjenja akcize, iznosile 1,77 evra, odnosno 1,80 evra, a eurodizela 1,78 evra.

Iz Ministarstva su objasnili da je obračun cijena urađen u skladu sa novom odlukom o umanjenju iznosa akciza za promet bezolovnog benzina i gasnih ulja, po kojoj je iznos akzice za bezolovni benzin 412 evra na hiljadu litara, a za gasna ulja koja se koriste kao motorno gorivo 352 evra na hiljadu litara.

(RTCG)

Tagovi