Predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović potpisao je ugovor o izradi glavnog projekta za objekat pijace na otvorenom sa „Optimus project“ doo.
– Ovim je okončan postupak javne nabavke za potrebu izrade glavnog projekta tivatske gradske tržnice na otvorenom. Vrijednost ove usluge iznosi 66.499,72€, a rok za izradu projekta je 90 dana – aopšteno je iz Opštine Tivat.

Kakao dodaju, glavni projekat tivatske pijace radiće se po nagrađenom idejnom rješenju čiji su autori Srđan Tadić, Aleksandar Marsenić i Bojan Vlahović.

Njihovo rješenje proglašeno je za najbolje na javnom konkursu koji je sprovela Služba glavnog gradskog arhitekte Opštine Tivat u 2025. godini. Lokacija na kojoj se planira izgradnja gradske pijace sa pripadajućom infrastrukturom ima površinu 3885m2 i nalazi se u užem centru grada u neposrednoj blizini Njegoševe ulice, iza hotela Pine. Projektom se ovaj prostor planira pretvoriti u uređen multifunkcionalan trg i tržnicu, sa ciljem da to bude mjesto okupljanja tokom cijelog dana – naglašeno je u saopštenju.
(Dan)
