Suđenje kriminalnoj grupi odbjeglog Radoja Zvicera i pritvorenih Slobodana Kašćelana i Vasa Ulića, kojoj se, prema optužnici Specijalnog državnog tužilaštva, na teret stavlja šverc skoro 2,5 tone kokaina, danas je ponovo, drugi put zaredom, održano bez prisustva javnosti.
U Višem sudu u Podgorici pred kojim se vodi postupak poznat kao “General” i danas je saslušavan psihijatar u vezi sa zdravstvenim stanjem jednog od optuženih D.R. zbog čega su, na zahtjev advokata odbrane, iz sudnice udaljeni novinari i publika, prenosi „Adria“.
Optužnicom Specijalnog državnog tužilaštva, osim Zvicera, Kašćelana, Ulića i D.P, obuhvaćeni su i Ivan Delić, Damir Mandić, nekadašnji predsjednik Opštine Budva Milo Božović, Radomir Dobriša, Mileta i Radule Božović, Radovan Pantović, Vjekoslav Lambulić, Petar Miranović, Ulićev sin Nikola, Vukan Čoković-Matić, Viktor Drešaj, Marinko Prelević, Veselin-Paro Pavličić, Mileta Božović, zatim, odbjegli Vuk Vulević i Leon Drešaj.
Za organizovanje kriminalne grupe početkom 2020. godine, saopšteno je ranije iz tužilaštva, osumnjičeni su Ulić, Zvicer i Kašćelan.
“Pripadnici te kriminalne organizacije su postali ostali okrivljeni, i za sada, neidentifikovane osobe, sa ciljem krijumčarenja kokaina iz Južne Amerike u Evropu i Australiju, plovilima, u količini od 1.570 kilograma krajem oktobra 2020. godine, što su spriječili organi otkrivanja Kolumbije, i u količini od 903 kilograma, u junu 2021. godine, što su spriječeni organi otkrivanja Australije“, saopšteno je iz SDT-a.
