Tokom prethodnog vikenda, odnosno od 21. do 23. novembra na crnogorskim putevima evidentirano je 56 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dva lica smrtno stradala, dok su četiri lica zadobila teške, a 13 lica lake tjelesne povrede, piše u saopštenju iz Uprave policije

„U istom periodu, pripadnici saobraćajne policije su u okviru represivnih aktivnosti podnijeli 142 prekršajne prijave, izdali 1.257 prekršajnih naloga, privremeno oduzeli 21 par registarskih oznaka i isto toliko vozila isključili iz saobraćaja.“

Slobode je lišeno 56 vozača, od kojih 34 zbog vožnje pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja, zatim 19 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju i tri vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, dodaju u saopštenju.

„Od ukupnog broja 16 vozača lišeno je slobode u Podgorici, po šest u Nikšiću i Baru, pet u Kotoru, i po četiri u Danilovgradu i Bijelom Polju.“

Uprava policije  apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajne propise i na taj način doprinesu, kako ličnoj, tako i bezbjednosti drugih učesnika u saobraćaju, zaključuje se u saopštenju.

Tagovi