Kao rezultat noćnog napada ruskih dronova u Zaporožju, 9.000 pretplatnika je ostalo bez struje, ali je snabdijevanje normalizovano do jutra za 95 odsto njih, saopštile su ukrajinske vlasti.

„U 4 sata ujutru, više od 95 odsto pretplatnika je vraćeno. Hvala našim energetskim radnicima na brzom radu“, navodi se u objavi na Telegramu načelnika Zaporoške vojne adminsitracije Ivana Fedorova, prenosi Ukrinform.

On je dodao da su tokom proteklog dana ruske snage izvršile 519 udara na 11 naselja u Zaporoškoj oblasti.

Jedna osoba je povrijeđena u napadu na Polohivski okrug, navodi se u saopštenju. Bilo je 30 prijava o šteti na kućama, opremi i infrastrukturi, prenosi Ukrinform.

Ruski dronovi pogodili civilnu infrastrukturu Odeske oblasti

Ruska vojska tokom noći je izvela napad na civilnu infrastrukturu Odeske oblasti, saopštio je šef regionalne državne administracije Oleg Kiper.

Kiper je na Telegramu naveo da je napad izvršen udarnim dronovima, a meta je bio objekat transportne infrastrukture, prenio je Ukrinform.

Zabilježen je požar, koji su spasioci brzo ugasili, a žrtava nije bilo.

Prema Kiperu, uprkos efikasnom radu snaga protivvazdušne odbrane, napad je prouzrokovao oštećenja željezničke infrastrukture u regionu.

Tagovi