U samo par dana Partizan i TSC su na stadionu u Humskoj odigrali dva meča bez golova. Nakon prvenstva, danas je i u Kupu Srbije bilo 0:0. TSC je izborio plasman u polufinale nakon čak 12 serija jedanesteraca.
Namjestilo se da tragičar bude iskusni Bibars Natho. Izraelac je u 12. seriji šutirao preko gola, da bi Prestiž Mbugu ovjerio plasman gostiju među četiri najbolje ekipe u Kupu Srbije.
PENAL SERIJA
Bibars Natho (Patizan) 1:0
Ivan Milosavljević (TSC) daleko pored gola.
Nemanja Nikolić (Partizan) 2:0
Degenek (TSC) 2:1
Vanji Dragojević (Partizan) brani Nikola Simić
Prestiž Mbungu (TSC) 2:2
Aldo Kalulu (Partizan) 3:2
Miloš Pantović (TSC) 3:3
Milan Roganović (Partizan) 4:3
Marko Lazetić (TSC) 4:4
Nihad Mujakić (Partizan) 5:4
Stefan Jovanović (TSC) 5:5
Aleksandar Filipović (Partizan) 6:5
Viktor Radojević (TSC) 6:6
Goh (Partizan) 7:6
Luka Capan (TSC) 7:7
Marijo Jurčević (Partizan) visoko preko gola
Milan Radin (TSC) pogađa prečku
Ognjen Ugrešić (Partizan) 8:7
Aleksandar Stančić (TSC) 8:8
Aleksandar Jovanović (Partizan) 9:8
Nikola Simić (TSC) 9:9
Natho(Partizan) preko gola
Mbungu (TSC) 9:10
Prvo uzbuđenje na meču ubilježeno je tek u 41. minutu, kada je ofanzivac domaćih Kalulu šutirao sa centralne pozicije, golman Topolčana, Simić je uspio da se vrati na gol liniju i odbrani.
Odmah po početku poluvremena Dragoljub Savić je iskoristio dugu loptu Degeneka, ali je u situaciji ispred golmana crno-bijelih, Jovanovića, iskosa, šutirao u spoljni dio mreže.
Crno-bijeli su tražili jedanesterac u 52. minut. Posle kornera Jurčevića, Filipović je skočio i posle njegovog udarca glavom, lopta je pogodila Degeneka… Štoper Parnog valjka tražio je penal, nije ga dobio.
U 64. minutu je ekipa Blagojevića imala mnogo sreće. Prvo je poslije odličnog proigravana Lazetića, Savić u novoj situaciji „1 na 1“ sa protivničkim golmanom pogodi prečku. Zatim je Petar Stanić postigao gol, ali je isti poništen zbog ofsajda.
Samo minut posle na drugoj strani je Jovan Milošević imao priliku posle prekida. Sa pet metara iz proklizavanja je promašio.
U polufinale Kupa Srbije plasirali su se još Vojvodina i Napredak.
Stara dama je pobijedila Radnički u Nišu sa 1:0, pogotkom Depua u 52. minutu.
Kruševljani su poslije preokreta eliminisali IMT – 2:1.
Gosti su poveli pogotkom Isaka Belfodila u 32. minutu.
Andrija Luković je u 82. izjednačio, da bi Nebojša Bastajić u 89. minutu preokrenuo i donio Napretku plasman u polufinale.
U 19 časova je počeo meč Crvene zvezde i Novog Pazara.
