Italijanske trupe u rezervnom sastavu stigle su danas na Kosovo i Metohiju, kako bi pomogle u očuvanju mira i stabilnosti na osnovu Rezolucije Savjeta bezbjednosti UN 1244 iz 1999, saopšteno je iz misije Kfor.
U narednim mjesecima, navodi se, više od 200 vojnika italijanske mehanizovane pješačke brigade “Sasari“ sarađivaće sa trupama Kfora i biti raspoređene na “svaki razvoj događaja u okviru bezbjednosne situacije, uključujući period izbora“.
“Kfor nastavlja da primjenjuje mandat zasnovan na rezoluciji Saveta bezbjednosti UN 1244 iz 1999. doprinoseći bezbjednom i sigurnom okruženju za sve narode i zajednice koje žive na Kosovu i Metohohiji, u svako doba i bez izuzetaka, u bliskoj saradnji s Kosovskom policijom i misijom EULEX-a“, navodi se u saopštenju.
Na Kosovu i Metohiji prošle nedelje je zvanično počela predizborna kampanja za parlamentarne izbore koje privremene prištinske institucije organizuju 9. februara.

Došli da zaštite monstruma Kurtija.