Specijalizovana vijeća Kosova* u Hagu produžila su pritvor za još dva mjeseca bivšim vođama tzv. OVK Hašimu Tačiju i Kadriju Veseliju.

Njima se, zajedno sa Jakupom Krasnićem i Redžepom Selimijem, sudi za ratne zločine i zločine protiv čovječnosti.

U odlukama od 13. decembra navedeno je da postoji opasnost da Tači i Veselji mogu da ometaju postupak i počine druge zločine nad onima koji se smatraju protivnicima tzv. OVK ili nad svjedocima, prenosi Koha.

Suđenje bivšim vođama tzv. OVK Hašimu Tačiju, Kadriju Veseliju, Jakupu Krasnićiju i Redžepu Seljimiju biće nastavljeno pred Specijalnim sudom u Hagu posle zimske pauze, 13. januara 2025. godine.

Sudski proces bivšim vođama tzv. OVK počeo je 3. aprila 2023. godine, a optužnica ih tereti za ratne zločine i zločine protiv čovječnosti počinjene u nelegalnim pritvorima tzv. OVK na KiM i u Albaniji.

Tagovi