Ukoliko u Crnoj Gori ne bude radikalnih, sveobuhvatnih i demokratskih reformi, lopovi će se vratiti na scenu, poručio je poslanik DF-a Branko Radulović.
-Ako toga ne bude, u temelje Crne Gore ugradiće se laž. Postoji ponovo mogućnost da nam se vrate lopovi. Sve što ova Vada bude dobro uradila ja ću pohvaliti, a što ne bude reći ću. Da li ste vi i Vaša Vlada, gospodine, sa potpunu demontažu krimogenog, totalitarnog i lopovskog režima. Vi ste rekli da, to me je ohrabrilo, ali upalila se crvena lampica u Nikšiću- rekao je Radulović.
On je podsjetio Krivokapića da ga je nominovao na tu funkciju i da od njega očekuje jasniji program Vlade. Poslanik PZP-a pozvao je premijera da donese Zakon o lustraciji o otvori tajna dokumenta.
– Nama nedostaje plan rada Vlade, fiskalna politika, program Vlade… Gdje vam je lustracija, gdje su štetni ugovori. Da ispitamo svakog da vidimo je lopov ili nije. Smrdi u sudstvu, u Ustavnom sudu, u Upravnom sudu, mi smo to dobro osjetili. Sve mafija- rekao je Radulović.
On je istakao da je Krivokapić bio pravi reformista, danas bi se dijelili na one koji su lopovi i koji to nisu.
