Nekoliko hiljada građana protestvuje u nekoliko gradova u znak protesta povodom odluke premijera Zdravka Krivokapića da pokrene postupak za smjenu ministra pravde, ljudskih i manjinskih prava Vladimira Leposavića.

Isti oni koji su prije nekoliko mjeseci podržali Zdravka Krivokapića sada su se okrenuli protiv njega jer je iznevjerio njihova očekivanja.  Nezadovoljni građani jasno su stavili do znanja premijeru da neće oprostiti njegovu izdaju i priklanjanje u tabor onih snaga koje je porazio na parlamentarnim izborima 30. avgusta.

Nekoliko stotina ljudi skandira „izdaja, izdaja“ ispred zgrade Vlade Crne Gore u Podgorici. Takođe i veliki broj Kuča se okupio na Zlatici, mjesto koje je prošle godine bilo sinonim otpora režimu Mila Đukanovića.

U podnožju Sabornog hrama Svetog Vasilija Ostroškog u Nikšiću, na Trgu Šaka Petrovića, sabralo se nekoliko stotina građana koji daju podršku ministru pravde Vladimiru Leposaviću.

– Ne damo ministra! Za pravdu!-, čulo se iz grla okupljenih Nikšićana

Građani su se u znak podrške ministru okupili u Baru, Beranama i Bijelom Polju.

Okupljeni u Baru blokirali su saobraćaj u centru grada. Građani su u znak podrške Leposaviću na pola sata blokirali put Berane – Bijelo Polje u mjesto Beranselo.

Bar

Građani protestvuju i u Budvi i Pljevljima.

 

 

Tagovi