Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da nije oduševljen potezima novih crnogorskih vlasti, i da je njima važnije šta misle o njima u Stejt Dipartmentu.
– Njihov je izbor, mi ćemo da brinemo o našem srpskom narodu, to je u skladu sa svim normama i pravom, i to ne može niko da nam zabrani. A što se tiče njihove politike, možda su se neki ljudi nadali da će biti mnogo drugačije, ja sam se nadao da će da bude drugačije. U svakom slučaju mi ćemo da se trudimo da gradimo sa njima najbliže moguće odnose – kazao je predsjednik Srbije.
