Jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić kazao je da je premijer Zdravko Krivokapić postavljajući pitanje povjerenja ministru Vladimiru Leposaviću postavio i pitanje vlastitog povjerenja.

Mandić je tokom gostovanja u Jutarnjem programu TV „Hepi“ ocijenio da je Krivokapić krenuo u vrstu avanture jer se nije konsultovao oko ostavke Leposaviča sa parlamentarnom većinom.

„Mi smo imali drugačiji plan i mi smo se mjesecima trudili da nametnemo temu tužilaštva i to je najvažnija tema u borbi protiv kriminala i korupcije. Onda je tokom odgovora ministara neko nametnuo temu kojom se djeli parlamentarna većina i pravi se problem u srpskom narodu u Crnoj Gori. Niko nije mogao pretpostaviti da ćemo se mjesecima nakon izbora baviti ovim temama, umjesto da se bave demontiranjem režima Mila Đukanovića i suočavanjem sa kriminalalaca sa zakonom“, rekao je Mandić.

Naveo je da oni danas raspravljaju o Srebrenici i razrješenju Leposavića, umjesto da se bave drugim bitnijim stvarima za građane.

„Mi ovdje vidimo šizofrenu situaciju i nečije dugačke prste. Ja mislim da sam premijer, koji nije bio ranije informisan, niti je čitao o politici, da je pokazao jednu vrstu naivnosti tražeći problem u svom kabinetu. Gurnuo ga je neki protivnik parlamentarne većine aktuelne vlade. Ovu temu otvoriti danas mogu samo protivnici parlamentarne većine i vlade. Ne razumijem zašto je premijer ušao u ovo. Svi imaju svoje interese, ambasade brinu o interesima svojih država. Mi smo dužni da brinemo o našim i o  interesima građana koji su nam dali povjerenje“, naglasio je Mandić.

Naglasio je da su oni krenuli tim putem i da su nametali teme koje su od životnog značaja za budućnost Crne Gore.

„Onda je iznenada u jednoj skupštinskoj raspravi neko je od toga napravio poličtku priču da mi danas imamo one koji su na izbortima stajali jedne uz druge kako odlaze kod premijera Krivokapića da ga pitaju šta radi i da li je svjestan svojih postupaka koji dijele biće Crne Gore. Ja mislim da mu je neko od savjetnika i objasnio da je ovim otvorio pitanje vlastitog opstanka na funkciji. Tako da je to jedna dosta čudna i nerazumna politka“, ocijenio je on.

Napomenuo je da se DF zalagao za borbu  protiv organizovanog kriminala i korupcije, da državni organizam čistimo od štetočina, i dodao da  sad imaju problem da nova parlamentarna većina, odnosno sam kabinet da se tamo otkrivaju Jude i žigošu ljudi.

„Ono što je važno i što svi čekaju je Leposavić. Ljudi očekuju da ministar saopšti nešto, ali on ćuti. Dobro je da se čuje šta on misli o ovome. Mi tražimo rješenje ove krize, i  ovim se omogućuje Đukanoviću da iskoristi  krizu. Ja mislim da treba obaviti niz razgovora unutar paralamentarne većine, mislim da Abazović sa tri mjesta unutar većine da ne može da se pojavi sa nekim zahtjevima koja bi bila na fonu pritiska i ucjena. Treba da razgovaramo sa Krivokapićem i da mu ponudimo rješenje za ovu krizu. Treba se vratiti na osnovnu temu – demontiranje režima Muila Đukanovića i tužilački zakoni koje je predložio DF“, kazao je on.

Mandić tvrdi da treba da odblokiraju sistem, jer smo i dalje društvo koje kontrolišu ljudi Mila Đukanovića.

„Vlada Zdravka Krivokapića nije uspjela da demontira ostatke bivšeg režima. Jedino ko može da odbblokira sistem je paramlentarna većina, onih 41 poslanik oni mogu da odblokiraju sistem. Vlast se nalazi u parlamentu tamo se usvajaju zakoni i bira i smjenjuje vlada. Nadam se da ćemo u dobroj atmosferi pronaći rješenje. Mi možemo otvoriti vrata i za predstavnike stranaka nacionalnih manjina“, rekao je Mandić.

Istakao je da je neophodno da parlamentarna većina izađe iz ovih sukoba.

“ Ako je u pitamnju nespretnost Krivokapića ili lićni amoziteti koji su se pojavili u Vladi onda ćemo mi to rješiti. Niko ne relativizuje zločin u Srebrenici. nama se nameće tema koja nije suštinska tema za Crnu Goru . Imamo mnogo drugih problema, a građani su zbunjeni. Oni očekuju od vlade da im rješava probleme. Mi imamo gore odnose sa Srbijom nego što je imala prrethodna vlada, imamo  lošu ekonomsku situacijiu, a građani traže time da se bavimo. Imamo i naših tema da se ne bavimo tuđim dvorištem i rješavanjem tuđih problema“, poručio je Mandić.

 

Tagovi