Piše: Želidrag Nikčević

Bilo bi dobro, bilo bi odlično da Crna Gora dobije normalnu vladu, sa (1) zaista stručnim i poštenim kadrovima, uz (2) raspodjelu koja bar približno odgovara izbornoj volji njenih građana. Ko misli da se jedan i dva isključuju, taj svjesno ili nesvjesno negira crnogorsku državotvornost.

S druge strane, ovo lelujanje, prenemaganje i zaobilaženje elementarnih postizbornih principa ima i jedan interesantan (mentalitetski) efekat. Isti ljudi, koje lično poznajem, približavaju se Demokratskom frontu čim pretpostave da će Front biti važan činilac vlasti, a strelovito se udaljavaju kad im se učini da će ipak prevladati Zdravkova nadstranačka misionarska koncepcija, sa cvijećem za Draginju.

I tako više puta, od prošlog avgusta naovamo, mrtvi ozbiljni: cik-cak, cik-cak…

A s treće strane – jer Bog ljubi Trojicu – poznajem i one koji se drže dostojanstveno. „I u dobru i u zlu…“

Oni će pobijediti.

Tagovi