Piše: Zdravko Kasalica

DF je kriv jer:

• Nema nijednog ministra iako u parlamentarnoj većini ima 21 poslanika, što je od 41 poslanika svakako više od 50% !!!

• Ima premijera koji sa svima razgovara osim sa svojom listom na čijem je čelu bio. Naravno, ima i bezrezervnu podršku od poslanika drugih koalicija kojih je ukupno manje od broja poslanika DF.

• Nijesu glasali za smjenu Ministra Leposavića sa glasovima DPS;

• Se boji da se na popisu previše ljudi izjasne kao Srbi;

• Prepoznaje eksperte koji su imali lijepu karijeru i kao kadrovici u DPS vlasti;

• Su odnosi sa Srbijom možda i gori nego u vremenu kada je Duško Marković bio premijer;

• Jer su „državni udar“ izgleda traljavo odradili;

• Nije donesen prvobitni Zakon o tužilaštvu, jer se tamo neka „komisija“ nije složila oko njega. Djelovi te Komisije su kadrovici DPS.

• Jer Katnić pred kamerama naziva poslanike govnima;

• Jer guverner Žugić nesmetano radi kao da je najbolji guverner na svijetu;

• Jer direktorica MONSTAT-a Radojević trlja ruke jer nema posla;

• Jer su na slobodi i dalje Simović, Gvozdenović, Ivanović, raznorazni Đukanovići, …

• Jer se ograničavaju Ustavom zagarantovana prava i slobode od strane pojedinih medicinskih eksperata;

• Je glasao za Rezoluciju o genocidu;

• Jer je slao čestitke Kurtiju za „praznik“;

• Jer je poslao 2000 vakcina onima koji su neke srbe slali u žutu kuću i hapsili Rista Jovanovića;

• Je smijenio sve savjernike Premijera, a onda i neke državne sekretare i Marinu Jočić;

• Jer iz sjenke policijom i Vojskom i dalje upravljaju Lazović, Veljović, Bošković, …

• Jer za njih Đukanović nikako nije „uvaženi“ predsjednik;

• Jer su hapšeni, hapšene su im porodice, bili i po zatvorima, prebijani su, podmatano im, …

• Jer je ogroman broj današnjih eksperata kao i profesor glasno ćutao decenijama dok su članovi DF trpili sve i svašta i bili diskriminisani i onemogućavani i za zaposlenje ili za napredovanje u poslu;

• Jer ne shvataju da biti Srbin koji voli i njeguje tradicionalne vrijednosti nije u duhu evro-atlantizma;

• Jer nijesu siromašni, i da kao siromašni jedino tako budu ljudi kojima se može vjerovati;

• Jer ne razumiju građanske nazore, ti sledbenici Njegoša, Nikole, Janka Vukotića;

• Jer organizuju komitske vašare i fašističke derneke;

• Se i dalje oba majbaha voze i ne prodaju;

• Jer izgleda jedu koljenice koje će biti zabranjene zakonom u CG;

•••

Tagovi