Piše: Zdravko Kasalica
DF je kriv jer:
• Nema nijednog ministra iako u parlamentarnoj većini ima 21 poslanika, što je od 41 poslanika svakako više od 50% !!!
• Ima premijera koji sa svima razgovara osim sa svojom listom na čijem je čelu bio. Naravno, ima i bezrezervnu podršku od poslanika drugih koalicija kojih je ukupno manje od broja poslanika DF.
• Nijesu glasali za smjenu Ministra Leposavića sa glasovima DPS;
• Se boji da se na popisu previše ljudi izjasne kao Srbi;
• Prepoznaje eksperte koji su imali lijepu karijeru i kao kadrovici u DPS vlasti;
• Su odnosi sa Srbijom možda i gori nego u vremenu kada je Duško Marković bio premijer;
• Jer su „državni udar“ izgleda traljavo odradili;
• Nije donesen prvobitni Zakon o tužilaštvu, jer se tamo neka „komisija“ nije složila oko njega. Djelovi te Komisije su kadrovici DPS.
• Jer Katnić pred kamerama naziva poslanike govnima;
• Jer guverner Žugić nesmetano radi kao da je najbolji guverner na svijetu;
• Jer direktorica MONSTAT-a Radojević trlja ruke jer nema posla;
• Jer su na slobodi i dalje Simović, Gvozdenović, Ivanović, raznorazni Đukanovići, …
• Jer se ograničavaju Ustavom zagarantovana prava i slobode od strane pojedinih medicinskih eksperata;
• Je glasao za Rezoluciju o genocidu;
• Jer je slao čestitke Kurtiju za „praznik“;
• Jer je poslao 2000 vakcina onima koji su neke srbe slali u žutu kuću i hapsili Rista Jovanovića;
• Je smijenio sve savjernike Premijera, a onda i neke državne sekretare i Marinu Jočić;
• Jer iz sjenke policijom i Vojskom i dalje upravljaju Lazović, Veljović, Bošković, …
• Jer za njih Đukanović nikako nije „uvaženi“ predsjednik;
• Jer su hapšeni, hapšene su im porodice, bili i po zatvorima, prebijani su, podmatano im, …
• Jer je ogroman broj današnjih eksperata kao i profesor glasno ćutao decenijama dok su članovi DF trpili sve i svašta i bili diskriminisani i onemogućavani i za zaposlenje ili za napredovanje u poslu;
• Jer ne shvataju da biti Srbin koji voli i njeguje tradicionalne vrijednosti nije u duhu evro-atlantizma;
• Jer nijesu siromašni, i da kao siromašni jedino tako budu ljudi kojima se može vjerovati;
• Jer ne razumiju građanske nazore, ti sledbenici Njegoša, Nikole, Janka Vukotića;
• Jer organizuju komitske vašare i fašističke derneke;
• Se i dalje oba majbaha voze i ne prodaju;
• Jer izgleda jedu koljenice koje će biti zabranjene zakonom u CG;
•••
