Kadrovi koje je URA postavila u Vladi Crne Gore pokazali su se kao najlabija karika u rasformiranju DPS-a i sistema koji je bivši režim uspostavio.

Pokrivajući ključne ministarske resore koji se tiču unutrašnje bezbjednosti i odbrane, stavili su veto na pitanja državljanstva i biračkog spiska, što je ključ da se uništi politički monopol DPS-a.

GP URA samim tim, izgleda želi da sačuva fantomske birače, mrtve koji su upisani u birački spisak, kao i duplirane lične karte zarad potencijalnog osiguravanja samih sebe na budućim izborima.

Smjena ministra pravde Vladimira Leposavića je takođe bila jako bitan faktor u svemu ovome. Naime, već je bila spremna uredba kojom bi se za 30 000 obespravljenih interno naseljenih lica tokom ratova 90-ih, a koja su utočište našla u Crnoj Gori, obezbijedilo državljanstvo Crne Gore. Ti ljudi 30 godina žive u Crnoj Gori bez ikakvog prava na zaposlenje, liječenje isl. Ali, tih 30 000 ljudi su oni koji ne bi glasali GP URA već druge političke opcije, Demokratski Front ili Demokrate, što Abazoviću predstavlja problem, i stavlja veto na to, preko svog ministra Sekulovića.

Ovim postupcima URA otvoreno čuva i tekovine DPSa. Nije im teško bilo da smijene zajedno sa glasovima iz DPSa ministra Leposavića, tako da već možemo i naslutiti novu parlamentarnu većinu, gdje DPS daje manjinsku podršku URI.

Tagovi