Portparol ambasade SAD u Prištini izjavio je da je stav te zemlje po pitanju Zajednice srpskih opština ostao nepromenjen i da je ključno da se poštuju svi Briselski sporazumi.
Portparol je tako odgovorio na pitanje portala Reporteri o tome kakav je stav te zemlje u vezi osnivanja Zajednice srpskih opština.
-Što se tiče ZSO, stav SAD se nije promijenio. Od suštinskog je značaja da Kosovo i Srbija ispoštuju svoje obaveze sprovođenjem svih prethodnih sporazuma. To uključuje i ZSO. Ne opisujemo kako treba da se implementira ovaj ili bilo koji drugi sporazum. Tehnike implementacije su u rukama strana-navodi se u saopštenju portparola.
Portal podsjeća da je u poslednje vrijeme premijer privremenih institucija u Prištini više puta, na različitim mjestima istakao da ZSO neće biti formirana, iako je to dogovoreno Briselskim sporazumom potpisanim 2013. godine, prenio je Tanjug.
Tagovi