Potpredsjednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke Aleksandar Šapić rekao je da će on postati gradonačelnik ukoliko SNS pobijedi na izborima.
„Teoretski može neko drugi da bude gradonačelnik, ali mene je Vučić predložio za tu poziciju“, rekao je Šapić.
„Svako od nas ima neku referencu, čime se bavio, i sve to je uticalo na tu odluku“, dodao je Šapić.
Kampanja za izbore formalno kreće od sutra, a okosnica Šapićeve kampanje biće, kako kaže, izlaganje programa, kao što su izgradnja metroa, dva tunela u gradu, saobraćajnica Patrijarha Pavla u Rakovici…
„Izaći ćemo i sa novim projektima i idejama, kao i sve ono što sam započeo u prethodnim godinama. Uvešćemo jedinstven broj telefona za građane za sve službe na jednom mestu za što lakšu komunikaciju sa građanima“, rekao je Šapić.
Govoreći o timu ljudi koji će voditi grad, Šapić je rekao da je o tome rano govoriti, i dodao da je reč o 100 ljudi koji okružuju gradonačelnika u njegovom radu.
Na pitanje na kojoj poziciji vidi sadašnjeg zamenika gradnačelnika Beograda Gorana Vesića, Šapić je rekao da je on dobrodošao u njegov tim, kao čovek sa veliki operativnim iskustvom.
„Dobro došao je u gradskoj upravi“, rekao je Šapić, ali je precizirao da nije logično da bude njegov bliski saradnik.
Odgovarajući na pitanja o spekulacijama da je izgubio veliki broj članstva od kada se spojio sa SNS, Šapić je rekao da nije reč o kalkulaciji, jer da se kandidovao samostalno, kako kaže, gradska vlast ne bi mogla da se formira bez njega.
„Mislim da je fer što smo ovako uradili zbog nacionalne i gradske politike. Podržao sam mnoge opozicione projekte, tako da nije reč o političkoj kalkulaciji“, dodao je Šapić.
