Zvezdi i vječiti derbi u Kupu: Jovanović spasio Partizan katastrofe

0

U samo pet dana fudbaleri Crvene zvezde su nokautirali najvećeg rivala, Partizan. Crveno-bijeli su prvo u subotu slavili sa 3:2 u ligaškom derbiju, stekli 10 bodova viška i praktično osigurali titulu, dok su danas, ponovo na svom stadionu, pobijedili Parni valjak sa 2:0 u polufinalu Kupa Srbije i za duplu krunu će igrati sa Vojvodinom.

Prve figure meča bili su Aleksandar Filipović i Piter Olajinka. Ovaj prvi je čašćavao, drugi pogađao. U 27. minutu utakmice, Hvang je uputio oštar centaršut, Olajinka na drugoj stativi pokušao glavom, a lopta se od Filipovića odbila u mrežu gostiju.

Bek Partizana nije znao gdje se nalazi ni dva minuta kasnije, kada je Nigerijac pored njega primirio loptu na grudi i zakucao je u mrežu.

Do 27. minuta crno-bijeli su imali izglednije prilike. U 15. minutu je Samed Baždar ca centra igrališta uposlio Goha, Koreanac po zemlji šutirao tik pored stative. Šest minuta kasnije Ksander Severina i Baždar su mogli bolje da završe kontranapad. Na kraju je mladi srpski napadač šutirao preko prečke.

Nakon primljenih golova Partizan nije postojao na terenu. Za sve se pitao tim Vladana Milojevića, a goste je katastrofe spasio golman Aleksandar Jovanović.

Čuvar mreže ekipe Igora Duljaja odbranio je zicere Marku Stameniću u 37, Olajinki u 52, Mirku Ivaniću u 58, Aleksandru Kataiju (udarac glavom) u 90. minutu, a nije bilo lako ukrotiti “bombu” Srđana Mijailovića u 89. minutu. Štoper Bojan Kovačević, jedan od tragičara prethodnog vječitog derbija, klizećim startom u 60. minutu onemogućio je Olajinku da upiše het-trik.

Omri Glazera je na intervenciju primorao samo Nemanja Nikolić snažnim udarcem sa distance u 73. minutu.

Utakmica je imala čudan uvod. Fudbaleri Partizana su iz revolta zbog lošeg suđenja u prethodnom derbiju kasnili sa izlaskom na teren, pa je žuti karton dobio kapiten Svetozar Marković. Crno-bijeli su početni udarc izveli tako što je Baždar “opalio” loptu u tribine.

Vojvodina je do finala došla minimalnom pobjedom na gostovanju Radničkom u Kragujevcu (1:0).

Jedini gol na stadionu “Čika Dača” postigao je Seid Korać u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Dres Vojvodine nose crnogorski internacionalci Vukan Savićević i Lazar Carević. Lalama sa klupe komanduje Nikšićanin Božidar Bandović.