Zvezdi dupla kruna

0

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su trofej Kupa Srbije, pošto su sinoć finalu u Loznici pobijedili Vojvodinu sa 2:1.

Strijelci za Zvezdu bili su Mirko Ivanić u 37. i Uroš Spajić u 66. minutu, dok je gol za Vojvodinu postigao je Aleksa Vukanović u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Voša koju sa klupe vodi crnogorski stručnjak Božidar Bandović, a za koju su igrali i Vukan Savićević, Andrija Radulović i Lazar Carević, tako nije uspjela da iznenadi velikog favorita.

Zvezda je s druge strane stigla do četvrte vezane „duple krune“, pošto je od ranije osigurala i osvajanje šampionske titule.

Ovo je 28. trofej Kupa za Zvezdu u klupskoj istoriji, a ukupno 14. „dupla kruna“.

Prvu priliku na meču imala je Vojvodina u trećem minutu. Aleksa Vukanović se našao iskosa sam ispred Omrija Glazera, ali je golman Zvezde dobro intervenisao.

Zvezda je uzvratila u 12. minutu. Marko Stamenić je šutirao iz dobre pozicije, ali pored gola. Samo minut kasnije, Osman Bukari je izašao sam ispred golmana Vojvodine Carevića, ali i njegov udarac je završio pored gola

Najbolju priliku u prvom dijelu imala je Vojvodina u 35. minutu. Mihajlo Ivanović je nakon lijepe timske akcije sa šest metara šutirao pored gola.

Samo dva minuta kasnije Zvezda je kaznila promašaj Ivanovića. Šerif Endiaj je glavom spustio loptu Ivaniću, koji je udarcem iz okreta donio prednost crveno-bijelima.

Crvena zvezda je duplirala prednost u 66. minutu. Uroš Spajić se poslije kornera sa lijeve strane najbolje snašao u srcu šesnaesterca i glavom zatresao mrežu.

Veliku priliku da smanji prednost Zvezde imao je upravo Radulović u 70. minutu, ali je iz dobre poziciji sa oko 10 metara šutirao visoko preko gola.

Konačan rezultat postavio je Vukanović u osmom minutu sudijske nadoknade vremena, lijepim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!