Zvezda u Zagrebu sasula 14 trojki!

0

Izgleda da je loša serija konačno iza Crvene zvezde! Nakon maestralne pobjede protiv Himkija u Pioniru prike samo nekoliko dana, košarkaški crveno-belih su danas u Zagrebu uspjeli relativno lako da „preplivaju“ Cibonu. Hrvatski tim je kako je utakmica odmicala upadao u sve veći rezultatski minus i nije imao odgovor na odličan šut Beograđana – 72:86.

Odmah na startu vrijedi istaći da je ono što je definitivno riješilo ovu utakmicu bio mnogo bolji šut sa distance. Beograđani su za čitavo prvo poluvreme samo tri puta promašili za tri poena, a pogodili u osam navrata, što je dalo nevjerovatni procenat od čak 72,7% na šutu van linije 6,75. Pokvarila je Zvezda taj procenat u drugom poluvremenu, ali je u svakom slučaju došla do impresivnih 14 trojki.

Još jednu odličnu partiju pružio je Stratos Perperoglu, koji je pogađao kada je bilo najvažnije. Dobar meč je nakon dužeg vremena odigrao i Filip Čović, koji je uz Čarlsa Dženkinsa vjerovatno bio najzaslužniji za pobjedu crveno-belih. Ovaj dvojac je kombinovano uspio da „saspe“ čak sedam trojki Ciboni, te da tako Zvezdu rezultatski odlepi krajem prvog poluvremena.

Ognjen Kuzmić je u Zagrebu zaigrao od samog starta i polako pokazao da je spreman da iznese cjelokupan teret tokom čitavog trajanja utakmice. Kao i protiv Himkija, davao je crveno-belima neophodnu čvrstinu pod košem, a bio je sasvim solidan i u napadu.