Zvezda u ,,bratskom“ okršaju bolja od Olmpijakosa

0

Crvena Zvezda je savladala vicešampiona Evrope, ekipu Olimpijakosa rezultatom 89:78. Tek u šestom pokušaju izabranici Dušana Alimpijevića uspjeli su da poraze velikana iz Pireja i to prvi put u elitnom takmičenju.
Pet utakmica i isto toliko poraza. To je bio učinak Zvezde na duelima protiv Olimpijakosa, sve do ovog petka i duela u 20. kolu Evrolige.
Uspjela je Zvezda da se izbori sa svim nedaćama, pošto je Dušan Alimpijević početkom treće četvrtine isključen, kada je i Olimpijakos uspio da preokrene i dođe do sedam poena prednosti.
Međutim, tada je konce u svoje ruke preuzeo Milenko Tepić, koji je sjajno vodio ekipu, kao što je to nekad radio na terenu. Trgnuo je svoje izabranike u posljednjoj dionici i zabilježena je velika pobjeda, prva nad grčkim velikanom.
Blistao je Dilan Enis, koji je rešetao protivnika, te je za 17 minuta postigao 21 poen i proglašen je za igrača utakmice. Dvocifreni su bili još i Dangubić i Ročesti, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Spanulis i Roberts.