Zvezda trojkama srušila Borac

0

Sa istim timom koji je osvojio Kup Radivoja Koraća i bez nezadovoljnog Džonija O Brajanta, Crvena zvezda je rutinski preslišala Borac u zaostaloj utakmici ABA lige. Crveno-beli su u sjajnom trojkaškom izdanju diktirali utakmicu od početka do kraja iako se mora reći da je Borac pružio odličan otpor u pojedini deonicama utakmice – 83:63.

Otkako je Dejan Radonjić opet sio na klupu crveno-bijelih i doživeo onaj težak poraz od Igokee na startu, njegov tim je ušao u seriju pobjeda. Večerašnja je bila četvrta zaredom i ukupno 13. u ABA ligi čime je Zvezda nastavila pohod ka prvom mjestu pošto ima najbolji skor u takmičenju. Doduše, uz tri zaostale utakmice ali sve drži u svojim rukama.

Uspijevao je Borac večeras šutevima sa distance u prvom poluvremenu da održava rezultatski priključak i da drži Zvezdu pod pritiskom. Samo jednom je Radonjićev tim u prvih 20 minuta imao dvocifrenu prednost, a Borac je u finišu poluvremena prišao na tri poena zaostatka.

Ali u drugom špoluvremenu je uslijedio rafal crveno-bijelih uz maksimalno čvrstu odbranu i gosti su definitivno slomljeni. Stao je tada i šut Čačane, pa je Zvezda serijom dalekometnih hitaca prelomila utakmicu. Šampion je treću četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 23:14 i bila je to nedostižna prednost. Pljuštale su tada trojke sa svih strana. Lazić, Lojd, pa po dvije vezane Dobrića i Simonovića…

Zvezda je na kraju imala preonat pogođenih trojki iznad 50 odsto (14 od 27) i Borcu je samo ostalo da što časnije položi oružje.

Džordan Lojd je sa 17 poena bio najefikaniji, Simonović je ubacio 13, a Dobrić 12. Na drugoj strani je Todorović bio najefikasniji sa 13 poena.