Zvezda surova: Mornar ostao na -33

0

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su u Baru ekipu Mornara 90:57 u okviru 19. kola Aba lige. Od samog početka meča gosti su dominiralii i uništavali protivnika. Crvena zvezda je u prve dvije četvrtine dala identičan broj poena, po 25. Domaći su bili loši u odbrani a još očajniji u napadu, pa su do poluvremena dali svega 26 poena, nasprem gostujućih 50.

Nakon pauze ista priča. Gosti su bili dominantniji, a Mornar nije uspijevao da nađe put do koša. U posljednju dionici crveno bijeli su ušli sa prednošću od +35 poena, 80-45. Do kraja Zvezda je rutinski privela meč kraju za konačnih 90:57

U pobjedničkom timu najefikasniji Beron sa 14, dok je jedan manje dao Dobrić. U poraženom sastavu Mićović sa 15 najzapaženiji.

Crvena zvezda će u narednom kolu igrati protiv Partizana, ali prije toga slijedi Kup Radivoja Koraća.