Zvezda savladala Helsinki: Pavkov prekratio mučenje

0

Baš onako kako igra ozbiljan favorit u evropskom fudbalu. Baš onako kako bi prošlogodišnji debitant u Ligi šampiona trebalo da igra protiv Helsinkija. Strpljivo, kontrolisano, disciplinovano. Sa vjerom u sebe od prvog do poslednjeg minuta.

Crvena zvezda je pokazala klasu protiv Helsinkija i pobjedom od 2:0 riješila pitanje plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gdje je čeka Kopenhagen. Čak Helsinki može da bude i zadovoljan ovakvim rezultatom. Nije imao šut u okvir gola, stvorio je samo jednu šansu, ali je Zvezda kidala živce navijačima u mlakom drugom poluvremenu. Dok nije ušao miljenik publike i sve riješio. Milan Pavkov je stavio pečat na plasman u dvomeč sa Dancima. Revanš će biti formalnost jer ovaj Helsinki ne može istopiti dva gola Zvezdine prednosti.