Zvezda šampion posle osam godina: Detronizovala najvećeg rivala

0

Odbojkaši Crvene zvezde posle osam godina ponovo su šampioni Srbije.

Crveno-bijeli su u petoj utakmici finalne serije plej-ofa pobijedili branioca titule, ekipu Partizana maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:18 i 25:18.

Klub iz Ljutice Bogdana, koji je u doigravanje ušao sa prve pozicije, došao je do 13. trofeja prvaka države, jedan manje imaju crno-bijeli, dok je Vojvodina neprikosnovena sa 19.

U prepunoj dvorani na Banjici, većinski popunjenoj navijačima domaćeg tima, viđena je odlilčna odbojka. Zvezda je nešto bolje počela utakmicu, održavala je prednost između jedan i četiri poena, ali su crno-bijeli u finišu prvog seta, po ko zna koji put u seriji, zaigrali mnogo bolje.

Partizan je serijom 3:0 preokrenuo na 21:20, međutim, Zvezda je najviše zahvaljujući sjajnim servisima Dušana Nikolića uspjela da „preživi“ i povede sa 1-0.

Drugi set bio je lišen neizvjesnosti. Ekipa iz Humske je parirala velikom rivalu do rezultata 13:13, a kada su domaći serijom 6:0 otišli na 19:13 bilo je jasno da crno-bijelima nema povratka.

Partizan je u trećem setu bolje počeo, vodio je u nekoliko navrata sa dva poena, ali završnica je u potpunosti pripala Zvezdi, koja se serijom 7:1 „odlijepila“ na 17:12 i rutinski duel privela kraju.

Nikolić, koji je proglašen za najkorisnijeg igrača finalne serije, bio je najbolji sa 10 poena, Ahmed Omar je upisao osam, a Dušan Lopur i Aleksandar Stefanović po četiri. U poraženom timu Milija Mrdak je zabilježio 10 poena, Luka Tadić devet, a Stefan Janković sedam.