Zvezda postaje evropski bauk

0

Ovde više nema nikakve slučajnosti, niti srećnih okolnosti. Crvena zvezda preti da postane ozbiljna nagazna mina i pravi bauk za klubove iz kvalitetnijih evropskih liga. Drugi put u samo tri nedelje srpski šampion je bacio na kolena belgijski Gent, eliminisao ga iz konkurencije za plasman u 1/16 finala Lige Evrope i došao na prag evropskog proleća. Do njega može da stigne čak i sa dva poraza u poslednja dva kola, ali samo ako bi onaj u Liberecu bio manji od četiri gola razlike.

Ekipa Dejana Stankovića je večeras šokirala Belgijance golovima Njegoša Petrovića i Nemanje Milunovića u uvodnim fazama dva poluvremena, od čega je onaj mladog defanzivnog veziste iz prvog minuta utakmice bio za TV špice. Gent je napadao čitavu utakmicu, ali prilično jalovo, pa praktično nijednog trenutka nije bio u situaciji da pojuri pobedu koja bi ga ostavila u konkurenciji za drugo mesto u grupi L – 2:0 (1:0).