Zvezda poražena u Moskvi od CSKA

0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u 31. kolu Evrolige, na gostovanju ekipi CSKA u Moskvim rezultatom 87:72.

Ovo je Zvezdi 22. poraz u sezoni, uz devet trijumfa, a Moskovljani su stigli do dvadesetog trijumfa i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Domaći su od starta krenuli silovito, Zvezda u odbrani nije imala rešenja, pa je CSKA posle prvih deset minuta vodio sa 31:19. Ta prednost je početkom drugog kvartala dostigla i 16 poena u korist “Armejaca“, ali Zvezda je, predvođena raspoloženim Davidovcem i “probuđenim“ Lojdom, uspela da do poluvremena razliku smanji, pa se u treći kvartal ušlo rezultatom 50:39 za domaći tim.

U par navrata tokom treće deonice Zvezda je prilazila i na osam-devet poena zaostatka, ali kao po pravilu CSKA je odgovarao serijom poena i vraćao ubedljivu prednost.

Do kraja “Armejci“ su rutinski odradili posao, nisu dozvolili bilo kakvu neizvesnost, a kada je Crvena zvezda u pitanju, ovaj meč će najduže pamtiti Dejan Davidovac koji je sa 20 poena, tri asistencije i jednim skokom stigao do rekordnog poenterskog učinka u Evroligi.

Uz njega se u drugom poluvremenu razigrao i centar Lendri Noko, koji se zaustavio na 12 poena i devet skokova, Hol je upisao 11, a Lojd je ostao na devet iz prvog poluvremena.

Ekipu CSKA su do pobede predvodili Šengelija sa 16 poena i sedam skokova, Danijel Heket sa 15 poena i pšet skokova, Klajburn i Vojtman sa po 14 i Džejms sa 13 poena.