Zvezda poražena od Žalgirisa

0

Bez šanse za TOP 8, ali sa velikom željom. Tako je odigrala Crvena zvezda na gostovanju Žalgirisu. Odigrala je da pokaže zube redovnom teškom protivniku, kao i da se revanšira za poraz u prvom dijelu sezone. Nije uspjela, ali jeste u nekoj mjeri podigla samopouzdanje i pokazala hrabrost, iako desetkovana. Uz dobru igru domaćih igrača u nedostatku stranaca. Na kraju – 75:62. Najviše zbog slabog drugog poluvremena, i posebno poslednje četvrtine Zvezde koje kvari utisak.

Tri dionice za optimizam crveno-belih i poslednja za zabrinutost. U njoj je Zvezda dala samo četiri poena. Nije prvi put da Zvezda pada na samom kraju utakmice.

Zvezda na ovom meču nije mogla da vrati šanse za TOP 8, Žalgiris se sa druge strane bori za tu fazu, ali je beogradski tim želio da nastavi sa izgradnjom tima, timskog duha i povećanjem samopouzdanja pred završnicu sezone. Dobro su se crveno-beli borili tokom tri deonice, ali su u poslednjoj poklekli (i zbog kraće rotacije), pa je poraz bio neizbežan. Vjerovatno ovako visoka razlika ne pokazuje realno stanje na parketu.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Simonović i Lojd sa po 16 poena, dok su Žalgiris vodili Grigonis sa 17, Hejs sa 16 i Rubit sa 15.

Radonjić nije računao na Džonija O’Brajanta koji je otišao u Turk Telekom, a Noko, Kolom, Rit i Hol se još nisu oporavili od virusa korona. Volden je putovao, ali nije igrao. Zato su domaći igrači dobili dobre uloge, uz pomoć Lojda. I to je važna činjenica. Možda i pokazatelj kako bi Zvezda mogla ubuduće da izgleda. Lepo je bilo videti petorke sačinjene kompletno od domaćih igrača, ili četvoricom sa Lojdom u timu.

Kretanje rezultata jasno je nagovještavalo da ćemo gledati neizvjesnu utakmicu do kraja, s tim što je Žalgiris pred poslednju deonicu uspio da ima dva poena prednosti posle sjajne trojke Lojda u poslednjim sekundama treće deonice.

U tim momentima se jako teško moglo nagovestiti ko će na kraju izaći kao bolji. Ali je Žalgiris do kraja preuzeo konce igre i zabilježio jako važnu pobjedu.

Zvezda u sledećem kolu, za tri dana, igra protiv Baskonije.