Zvezda nije blistala ali je slavila pred derbi

0

Ponovo je Crvena zvezda odigrala koliko je bilo potrebno za pobjedu, bez stresa i lepršavosti savladala je pančevački Železničar (3:0) i kao suvereni lider ušla je u plej-of.

Sve je riješeno u 72. minutu, odmah posle ulaska Katai je centrirao na glavu Šerifu Endiaju i zapaženi golman Mijatović je drugi put savladan. Na kraju je to bio i ubjedljiv trijumf, matom Olajinke u 86. minutu.

Izveo je Milojević, u odsustvu Kange, najjači tim i izveo probu za vječiti derbi, ali ne može da bude zadovoljan kako je sve izgledalo u prvom poluvremenu. Slabo su igrali crveno-bijeli, postigli gol u poslednjem minutu pred odmor.

Čudna je bila situacija kod gola. Sudarili su se Obradović i Endiaj, sudija nije prekinuo igru, a ni fudbaleri Zvezde. Bukari je centrirao ka usamljenom Ivaniću, a on rutinski glavom proslijedio loptu u mrežu.

Zbunjeni su bili gosti, očekivali da lopta bude izbačena, nisu formirali odbranu i mat je bio neminovnost.

Rezultatski je poluvrijeme završeno dobro po Zvezdu, ali loše je da se publika dosađivala u većem dijelu meča i tim nastavio da igra koliko je potrebno za pobjede.

Bolje je Zvezda zaigrala posle ulaska Kataija, došle je do dva gola i sgurne pobede. Ono što može da raduje trenera Milojevića je da je vezista Stamenić podigao nivo igre.

CRVENA ZVEZDA – ŽELEZNIČAR 3:0 (1:0)

Stadion: “Rajko Mitić”. Sudija: Danilo Nikolić (Lovćenac). Gledalaca: 5.000. Strijelci: 1:0 – Ivanić u 45, 2:0 – Endiaj u 72, 3:0 – Olajinka u 86. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović (od 60. Điga), Rodić – Stamenić, Hvang (od 81. Knežević) – Bukari (od 60. Šljivić), Ivanić (od 70. Katai), Olajinka – Endiaj (od 81. Kraso).

ŽELEZNIČAR: Mijatović – Balaž, Maisa, Obradović, Stanković (od 89. Gajić), Hajdin (od 69. Trifunović) – Knežević (od 59. Grgić), Kovačević (od 59. Maks), Đorđević – Romanić, Pavlov (od 59. Jovanović).