Zvezda lako preskočila Suduvu

0

Fudbaleri Crvene zvezde su očekivano slavili na svojoj „Marakani“ protiv litvanske Suduve u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Najbolji mogući početak meča za domaću ekipu. Ričmon Boaći je na asistenciju Bena zatresao mrežu gostiju već u četvrtom minutu, zakucavši loptu u mrežu za 1:0.

Dugo je meč bio u praznom hodu. Bez šansi, iako je bilo očigledno da su crveno-beli bolji tim. Kontre Litvancima nisu polazile za nogom, iako su u prvi mah djelovale ubitačno ali im je lopta ostajala iza leđa.

„Delije“ su u prvom dinelu susreta pozdravile i pružile podršku i Siniši Mihajloviću i Ognjenju Kuzmiću.

Zvanični podatak kaže da je na tribinama bilo 23.751 gledalaca, a većina njih je doživela erupciju oduševljenja kada je Marko Marin pogodio za 2:0 u 29. minutu meča.

Na početku drugog poluvremena crveni karton za Marka Gobeljića koji je nespretnim startom polomio nogu Slabickasu.

U 76. minutu, mađarski sudija Adam Farkaš nije pokazao na bijelu tačku posle pada Filipa Stojkovića u kaznenom prostoru Suduve.

Golman Milan Borjan je cijeli meč „statirao“, nije morao ni jednom da interveniše i „vadi kestenje iz vatre“ uz napomenu da je pred kraj meča Suduva pogodila prečku preko Josipa Tadića.

U 89. minutu Rodić je imao sjajan solo prodor. Golman Suduve, Kardum, je izbacio lotu na nogu Bena koji je snažno „tukao“ ali je lopta pogodila prečku.

Ipak već u dubokoj sudijskoj nadoknadi gosti smanjuju prednost na 2:1 preko Topčagića.