Zvezda kasno zategla odbranu, Žalgiris opet slavio u Beogradu

0

Imala je Crvena zvezda velikih utakmica, pobeda i megdana tokom sedam godina učešća u Evroligi, ali malo ko može da se pohvali da je toliko uspešan u Beogradu kao Žalgiris! Drugu godinu zaredom, a četvrti put u poslednjih pet godina Žalgiris je slavio u glavnom gradu Srbije, pa tako ekipa Martina Šilera posle tri uzastopna gostovanja od starta Evrolige ima isto toliko brejkova. Olimpijakos, Himki i sada Crvena zvezda – 75:69 (19:19, 20:14, 23:27, 13:9).

Šteta! Crvena zvezda je bolja ekipa na papiru od Žalgirisa, ali to večeras jednostavno nije pokazala. Jednostavno, crveno-beli su se kasno probudili i zategli odbranu do te mere da zaustave protivnički napad. A, čak i kada se to dogodilo, tim iz Kaunasa ostao je miran i neizvesnu završnicu pretvorio u treću pobedu. Mnogo će se pričati o ovoj utakmici, njenoj poslednjoj četvrtini i pogotovo načinu na koji je Žalgiris zaustavio Crvenu zvezdu.

Nedopustivo je da Zvezda na svom terenu šest minuta ostane bez poena u poslednjoj četvrtini, odnosno da preko sedam minuta nema poen iz igre i samo dva ubačena penala. Zvezda je poslednju deonicu završila samo sa devet poena. Tako se, jednostavno, ne može do pobede… Srećom po Zvezdu ni Žalgiris u tom periodu nije igrao mnogo bolje, ali je preko Jankunasa i Rubita, a pogotovo uz trojku Rokasa Jokubaitisa stigla do opipljivih 69:62, uz sedam minuta igre na semaforu. Gotovo punih pet minuta nije bilo poena ni na jednoj strani, da bi monotoniju presekao Džordan Lojd, uz nešto manje od tri minuta do isteka vremena. Zvezda je tek tada počela zapravo da igra prepoznatljivu odbranu i oduzima Žalgirisu lake pozicije za realizaciju, što je umalo donelo preokret. Volden i Hol su vezali pogotke i spustili minus na samo dva poena (67:69), ali je Zvezda opet stala. A kada se to desilo, Lukas Lekavičijus je sa penala definitivno uspostavio kontrolu i stavio tačku na pobedu Žalgirisa.