Zvezda je ponovo u Ligi šampiona: Šah-mat Vukanovića!

ZVEZDA – JANG BOJS 1:1 (0:0)
(Vukanović 59 – Ben ag82)

Crvena zvezda je OPET uspjela!

Šampion Srbije će drugu godinu zaredom igrati grupnu fazu Lige šampiona, rezervisanu za 32 najbolja tima kontinenta, pošto je i ove kvalifikacije u kojima je prošla Suduvu, Helsinki i Kopenhagen – krunisala „izbacivanjem“ Jang bojsa i to pred prepunim tribinama „Marakane“.

Posle odličnih 2:2 u Bernu, Crvena zvezda je u revanšu remizirala uz manje golova, heroj je bio Aleksa Vukanović posle akcije iz 59. minuta.

Sve je krenulo od „okreta“ Boaćija po prijemu lopte na 40 metara od gola, brze tranzicije na lijevi bok gde je Marin „gurnuo“ loptu za Rodića, a lijevi bek Zvezde poslao najbolji centaršut od početka meča gdje je sjajno reagovao Vukanović i smirio tenzije koje su bile prisutne u vazduhu.

Djelovalo je da su gosti daleko od izjednačenja, međutim „nemire“ je vratio malerozni Ben, autogolom u 82. minutu, ali je smirenost sačuvao Borjan velikom odbranom, par minuta prije kraja.

Interesantno je da kao i prošle godine, Zvezda nije zabilježila ni jednu pobjedu u plej ofu za ulazak u Ligu šampiona, već je uz po dva remija ušla među elitu.