Zvezda ima za čim da žali: Kopenhagen nezasluženo izvukao remi

0

CRVENA ZVEZDA – KOPENHAGEN 1:1 (1:0)
(Pavkov 44 – Vind 83 penal)

Crvena zvezda je imala dragocjenu prednost u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kopenhagena, ali je danski šampion sa stadiona „Rajko Mitić“ odnio nezasluženu, ali kapitalnu zalihu pred revanš za sedam dana, zahvaljujući pogotku Jonasa Vinda iz jedanaesterca u 84. minutu. Bio je to jedan jedini udarac Kopenhagena u okvir Zvezdinog gola.

Crveno-beli su vodili od finiša prvog poluvremena zahvaljujući golu Milana Pavkova, tokom drugog poluvremena su imali nekoliko odličnih prilika da dupliraju prednost, ali nisu uspjeli, što su na kraju gosti uz mnogo sreće uspjeli da kazne – 1:1 (1:0).

Portugalski arbitar Bruno Martins, koji je tokom čitave utakmice nervirao Zvezdinu publiku, sankcionisaonisao je tada start Jovančića nad Bijelom kao prekršaj za najstrožu kaznu, što nije učinio samo nekoliko minuta kasnije kada je u šesnaestercu gostiju pao Ben, mada je tu ostala dilema da li je protivnički defanzivac prvo stigao do lopte ili pokupio stajnu nogu Zvezdinog fudbalera.

Svejedno, crveno-beli posle svega prikazanog večeras imaju razloga da budu nezadovoljni samo rezultatom, dok igra svakako može da bude ogromna motivacija za revanš meč u Danskoj.